Dil

Kurumlar (Kütüphaneler, Kamu Kurumları...)

Kurumsal abonelik talep formu için tıklayınız.

Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olan Cumhuriyet gazetesi 01.11.2013 tarihi itibarıyla gazete arşivini okurların kullanımına açmıştır. Daha sonra okurlardan gelen öneri ve istekler doğrultusunda günlük gazete ile arşiv sistemini birleştirerek tek bir çatı altında okurların hizmetine sunmuştur.

Yapılan birtakım incelemeler ve irdelemeler doğrultusunda bu hizmet hem bireysel hem de kurumsal e-gazete aboneliği çerçevesinde verilmektedir.

Cumhuriyet döneminin her aşamasını kesintisiz olarak yansıtmış olan Cumhuriyet gazetesi bu anlamda doğal bir arşiv ve kütüphane özelliğine sahiptir.


Kurumsal e-gazete aboneliği kapsamında;

  • Tarafınızdan verilecek olan tanımlı IP adreslerinden, kullanıcı girişine ihtiyaç duymadan, aynı anda herhangi bir sınır olmaksızın kullanıcılar sistemi kullanabileceklerdir. (Bu sayede bütün personeliniz sisteme okuma amaçlı olarak kolaylıkla erişebileceklerdir.)
  • Kullanıcılar hem günlük gazeteyi okuyabilir hem de 1930 yılına kadar arşivi inceleyebilirler.
  • Arşiv sisteminde Cumhuriyet gazetesinin 1930 yılına kadar olan günlük baskıları dışında gazete ekleri de yer almaktadır. *
  • Kullanıcılar günlük gazete ve arşiv sisteminde gazete ve eklerini sayfa sayfa PDF formatında görebildikleri gibi isterlerse kupür/makale bazında da görebilirler. (Mevcut durumda kupürlere ayrılmış 5 milyonun üzerinde makale bulunmaktadır.)
  • Sizin tarafınızdan yetkilendirilecek olan kişi veya birim için 1 adet süper kullanıcı yetkisi tanımlanmaktadır. (Süper yetkiye sahip kullanıcı, arşivden PDF formatında tanımlı olan sayıda kupür ve/veya sayfa indirebilme hakkına sahiptir.)
  • PDF formatında kupür ve/veya sayfalar yüksek çözünürlükte olup yazıcı çıktısı alınmaya uygundur.

Cumhuriyet gazetesinin e-gazete ve arşiv sistemine kurumsal abonelik ile ilgili hususu bilgi ve değerlendirmelerinize sunar, başarı ve esenlik dileriz.

Saygılarımızla;

Cumhuriyet Gazetesi

* 1930 yılından öncesine ait gazete sayfaları da önümüzdeki dönemde orijinal baskısına uygun olarak PDF şeklinde eklenecektir.

Kurumsal Abonelik Talep Formu

Talebinizi aşağıdaki formu doldurarak yapabilirsiniz. Size iletişim bilgilerinizden geri dönüş yapılacaktır.

Ödeme yapılacak hesap numaraları için tıklayınız.

Ad:
Soyad:
E-posta adresi:
Telefon no:
Kurum:
Mesajınız:

Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu doğrulayın.

Doldurulması zorunlu alanlar